Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

Gazi Paşa Mahallesi’nde Geleneksel Cumhuriyetin 100.Yılı Bayramı Çoskusu

Gazi Paşa Mahallesi’nde Geleneksel Cumhuriyetin 100.Yılı Bayramı Çoskusu
8
30 Ekim 2023 - 21:01

Gazi Paşa Mahallesi’nde Geleneksel Cumhuriyetin 100.Yılı Bayramı Çoskusu

 

SAMSUN’UN Bafra ilçesinde Gazipaşa Mahallesinde düzenlenen ‘’Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni’’’ coşkuyla gerçekleştirildi.

Bafra’da Gazipaşa Mahallesi’nde düzenlenen Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni öncesi 100. Yıl Cumhuriyet kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.Bafra Gazipaşa Mahallesi  Muhtarı İrfan Varol  ve Bafra Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 100. yıl geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni’nde konuşmalar yapıldı.

Bafra Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Özata yaptığı konuşmada,’’ Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşku ve kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız” dedi. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’da yaptığı konuşmada, “Muhteşem bir akşamda yine Gazipaşa meydanından çok muhteşem bir şekilde Cumhuriyet Bayramımızı hep beraber kutluyoruz.

Gazipaşa meydanında Cumhuriyet kutlamaları bir başka olur. Bu akşamda çok güzel bir katılımla hep beraber burada Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz.”dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı ve Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise yaptıkları konuşmalarda Cumhuriyetin 100.yılında yapılan etkinlikler hakkında bilgiler verdikten sonra vatandaşların bayramını tebrik ettiler.

Daha sonra  Gazipaşalılar davul-zurna eşliğinde Rumeli havaları ile halay çekerek gece geç saatlere kadar Cumhuriyet kutlamalarına devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.