Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

Samsun’da Emekli Astsubay Bu Yıl Düzenli Koşarak Kendisinin Rekorunu kırıp 5555 Km Yaptı

Samsun’da Emekli Astsubay Bu Yıl Düzenli Koşarak Kendisinin Rekorunu kırıp 5555 Km Yaptı
42
20 Aralık 2019 - 6:01

Samsunda emekli astsubay bu yıl düzenli koşarak kendinin rekorunu kırıp 5555 km yaptı.

Samsunda yaşayan emekli astsubay Dursun Şenol 2004 yılından beri koştuğu ve rekor denemelerini 2016 yılından beri yaptığını bu yıl ise ilginç olması ve akılda tutulması açısından Samsun plakası olan iki tane 5555 km yaparak bir ilki başardığını söyledi.

Bu rekoru kırmak için yaklaşık 11 aydır düzenli olarak grupça koştuğunu ve son 15 km’yi koşup bugünün Samsun Atakum Run Club’ün kurulusunun 1. yıl dönümü olması bakimin dan özellikle bu güne denk getirdiğini söyledi.

Grubun genç üyelerinden Mevlüt Avcı ise bu gruba sahilde yürüyüş yaparken grup üyelerinden Mustafa Kurt ve Mustafa Lap beylerin mandalina ikram etmesiyle koşuya başladığını ve maraton koşucusu olduğunu söyledi.

Bu gruba girmeden önce 123 kilo olduğunu 8 ay sonra çift haneli 99 rakamına kadar düştüğünü ve hedefinin 42. İstanbul maratonuna kadar 90 kilo olduğunu dile getirdi.

Koşunun  ardından Dursun Şenol’a Mevlüt Avcı tarafından plaket verilip grup üyesi Ömre Veyisoğlu tarafından günün anısına yaptırtılan madalyası takdim edildi.

Daha sonra günün anısına yaptırtılan 1. yıl dönümü pastası kesilip orada bulunanlara ikram edildi.

Mevlüt avcı ise son olarak şu mesajı paylaştı :

genci yaşlısı her bireyin mutlaka spor yapması gerektiğini bunun için günlük veya haftalık kendilerine zaman ayırarak bunu başarabileceklerini söyledi.

Sporun fiziksel ve ruhsal olarak vücuda iyi geldiğini her daim insanların spor yapmalarını ve sağlıkları için asla spordan vazgeçmemelerini söyledi.

Ve son olarak sporun kardeşlik beraberlik ve sağlık olduğunu dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.