Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

ÖZYÖRÜK GÖLETİ VE SULAMA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

ÖZYÖRÜK GÖLETİ VE SULAMA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
13
05 Temmuz 2024 - 18:33

ÖZYÖRÜK GÖLETİ VE SULAMA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Çevre dostu uygulamalarıyla ön plana çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü ilçesinde önemli bir altyapı projesini hayata geçiriyor.

 

Kaplancık ve Özyörük Mahalleleri sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan Özyörük Göleti ve Sulama Projesi ile bölgede tarım verimliliğini artırmak hedefleniyor.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Biz üreticilerimizin her zaman yanındayız. Projenin de şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tarımsal üretime ve çiftçiye daima destek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi önemli bir projeye daha imza atıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve yetkili firma iş birliğiyle Vezirköprü ilçesinde önemli bir tarımsal altyapı projesi hayata geçiriliyor.

 

Kaplancık ve Özyörük Mahalleleri sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan Özyörük Göleti ve Sulama Projesi, bölgede tarım verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Proje ile bin 500 dekarlık bir alanda etkili sulama imkanı sağlanarak özellikle ceviz yetiştiriciliği için önemli bir destek sunulacak. Belediye ve özel sektör iş birliğiyle gerçekleştirilen projenin, bölgenin tarımsal potansiyelini artırarak yerel ekonomiye de katkıda bulunması amaçlanıyor.

 

Özyörük Göleti ve Sulama Projesi, bölgedeki çiftçilere modern tarım teknikleriyle destek vererek ürün verimliliğini artıracak ve su kaynaklarının etkin kullanımını sağlayacak. Bu önemli altyapı projesiyle birlikte bölgenin tarımsal üretim kapasitesi önemli ölçüde güçlendirilmiş olacak.

“Tarımsal üretime ve çiftçimize desteklerimizi sürdüreceğiz”

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “İlimizde tarım ve hayvancılığın daha da gelişmesi için başlattığımız projelerle sadece destek vermekle kalmayıp doğrudan üreticilerimize de yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu önemli projemiz, özellikle üreticilerimize tarımsal sulama konusunda destek sunarak daha sağlıklı, kaliteli ve verimli ürünler elde etmelerine katkı sağlamayı hedefliyor.

 

Bu kapsamda Belediyemiz ve OR-SAM Tarım ve Zirai Ürün Pazarlama Danışmanlık Ticaret Anonim Şirketi iş birliğiyle Vezirköprü ilçemizde hayata geçireceğimiz önemli bir tarımsal altyapı projesi için yetkili firmamızın Genel Müdürü Şinasi Tuncer ile imzaları attık. Tarımsal alandaki her adımın ilimizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine sağladığı katkıyı göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.

 

Bu önemli projenin, özel sektör ortaklarımıza, üreticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.