Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

EYT’NİN SESİ UMUT PARTİSİ KURULDU

EYT’NİN SESİ UMUT PARTİSİ KURULDU
1.078
27 Nisan 2020 - 22:20

EYT’NİN SESİ UMUT PARTİSİ KURULDU

14 Nİsan 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığına Başvuru yapan Umut Partisi resmen kuruldu. Umut Partisi Kurucu Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT Umut Partisinin kuruluş sebeplerinin bir hak arayış mücadelesinin siyasette vücut bulmuş hali olduğunu Umut Partisinin kurucularının Ülkede 6 milyona yakın Emeklilikte yaşa takılan diye tabir edilen hakları Anayasa ve kanunlar ile hiçe sayılarak gasp edilen bir çoğu açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren EYT’lilerin sesi olmak için yola çıktıklarını parti kurucularının büyük çoğunluğunun aynı mağduriyeti yaşayan ve Emeklilikte yaşa takılanların derneklerine üye ve destek veren kişilerden oluştuğunu beyan ederek sözlerine şöyle devam etmiştir. Ülkemizde çok partili döneme geçiş ile beraber sayısız partiler kurulmuştur. Bu siyasi partilerin bazılarının ömrü çok kısa olmuştur. Bazı partiler ise halkın desteğini alarak iktidar olmuş veya koolisyon dönemlerinde iktidar ortağı olmuşlardır. Ama ne hikmetse meydanlarda ve seçim
bildirgelerinde beyan ettikleri vaatleri unutmuşlar yada unutturulmuşlardır.

Ülkemizde önemli mücadele edeceğimiz diğer bir unsur ise üretim odaklı ekonomik hamlelerdir. Ülkemizde çok eski yıllardan buğüne kadar özellikle dış odakların yönetime doğrudan veya dolaylı olarak müdahale ettikleri aşikardır. Özellikle bu müdahaleler neticesinde bir çok alanda üretim kısıtlanmıştır. Ithalat desteklenmiş ve üretim nerdeyse bitirilmiştir. Oysa Umut Partisi üreticinin yanında yer alacak, onların yaşadıkları tüm sıkıntıları sahada bizzat tespit edip üretimin ve üreticinin önemini ülkenin ilk sırasına taşıyacaktır. Her türlü çıkarılacak kanun ve yönetmeliklerden önce üreticinin görüşlerine başvurulacaktır. Gelecek nesillere umut ışığı olacak Çevre ve ekolojik dengenin korunması için Dünya’da uygulanan tüm yenilikler takip edilecek ve tüm okullarda çevre bilincinin arttırılması için daha çok projeler geliştirilecektir. Eğitimde devrim niteliğinde değişikliğe gidilecektir. Köy okulundaki öğrencinin eğitim kalitesiyle büyük şehirlerde eğitim gören öğrencinin eğitim kalitesi aynı olması için doğru adımlar atılacaktır.

Üniversitelerde işsizliği tetikliyecek bölümler kapatılacak bu bölümlerin yerine ülke ihtiyaçlarına göre bazı bölümlerin (Mühendislik,Teknoloji,Yabancı dil vb.) kontenjanı arttırılacaktır. Akedemisyen alımlarında liyakata önem verilecektir. Akademisyenlerin yakını veya sırf aynı siyasi düşünceden olması münasebetiyle kendi yakınlarını Üniversite kadrolarına almaları bilim açısından ülkeye verilen en büyük zarardır. Bu bilinçle hareket ederek bilimin ve ilmin ışığında dünyaya yön veren bilim adamları yetiştireceğiz ve beyin göçünü önleyeceğiz. Kamu yönetiminde ciddi revizyona gidilecektir.
Gereksiz kamu harcamaları kısıtlanacaktır. En küçük kadrodan en büyük makamlara kadar liyakat esas alınacaktır. Torpil ve adam kayırmaca kesinlikle yapılmayacaktır. Kamuda etik ilkeler belirlenecektir. İşte bu ve benzeri sebeplerle Umut Partisinin kurulduğunu belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.