Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sıfır atık projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi’nin Bafra’da birçok alanda hayata geçirilmesi için kolları sıvayan Bafra Belediyesi, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi çalışmalarında sona geldi.

Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sıfır atık projesi
32
08 Haziran 2022 - 20:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi’nin Bafra’da birçok alanda hayata geçirilmesi için kolları sıvayan Bafra Belediyesi, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi çalışmalarında sona geldi. Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın yoğun temasları, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve bölge milletvekillerinin katkıları ile ilçeye kazandırılacak tesis bölgenin en büyüğü olacak.

2000 m²  parsel alanı, 560 m²  inşaat alanına sahip, içerisinde idari binası, 15 adet atık grubu bölmesi, 155 m² kapalı depo ve 65 m² atölye alanı olan tesis, önümüzdeki günlerde çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete hazır hale getirilecek.Fevzi Çakmak Mahallesi sınırları içerisinde yer alan tesis, Bafra Belediyesi’nin geri dönüşüm yaparak, daha çevreci, ekonomiye katkı sağlayan belediyeler arasında üst sıralarda yer almasını sağlayacak. 1 milyon TL değerindeki yatırımın tamamının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan hibe olarak Bafra’ya kazandırıldığını ifade eden Belediye Başkanı Hamit Kılıç “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi’ni Bafra’mıza entegre etmek için uzun süredir bir ekip çalışması yürütüyoruz. Tesisimiz hizmet aşamasına geldi. Böylesi kıymette bir projenin ilçeye kazandırılmasında Çevre, Şehir ve Kültür’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan başta olmak üzere diğer milletvekillerimizin çok değerli katkıları var. İlçem adına kendilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.