Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

BAŞKAN ŞAHİN’DEN BAFRA’YA BİR HİZMET DAHA

BAŞKAN ŞAHİN’DEN BAFRA’YA BİR HİZMET DAHA
210
04 Nisan 2019 - 14:23

BAŞKAN ŞAHİN’DEN BAFRA’YA BİR HİZMET DAHA

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in talimatıyla Bafra’nın kanayan bir yarası daha çözüm kavuştu. Başkan Zihni Şahin’in geçen aylarda verdiği talimarla 16 km. beton yol ihalesi yapıldı. Yapılan ihaleyle beraber Yakıntaş yeni mezarlık yolunun alt yapısı ve zemin çalışmaları yapıldı. Bu çalışmaların yapılmasından sonra beton yol yapımına başlandı.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “17 ilçemizde kanayan yaralara neşter vurduk. 200’den Fazla 2 milyar civarında yatırımı devam ettirdik. Bafra’mızda ise Sedde projesinin iki etabını tamamladık.

Yaşar Doğu, Alaçam, Hasan Çakın, Süleyman Türk Caddeleri ve Hasan Aslan Bulvarının baskı beton kaldırım çalışmalarını bitirdik. Oto gar ihalemizi yaptık. Oto garımızda İnşaat çalışmalarına başladık. Çevreye duyarlı çöp konteynırlarını Bafra’mıza kazandırdık. Sedde üzerinde bulunan Bafra atık su arıtma tesislerimizi 8.700.000 TL bedel ile tamamen revize ederek yeniledik. Bafra’mızda İçme suyu için 7.300.000 TL tutarında yatırım yaptık. Pek çok bölgemizde alt yapı çalışmaları başlattık bir bölümünü tamamladık.  Jandarmanın oradan gençlik caddesi meydana kadar, Cumhuriyet Meydanımız, Alaçam ve Yaşar Doğu caddelerimizin aydınlatmalarını yapmak nasip oldu.

Yeni mahalle köylerimiz ve mahallerimizde daha önceki yıllara göre 3 kat daha fazla asfalt, satıh kaplama ve beton yolu Bafra’mıza kazandırdık. Kızılırmak Deltası Kuş cennetimizde butik otel, sosyal tesisler projesini devam ettirerek çok önemi bir hizmeti kazandırdık. Baframızın turizm değeri olan Kapıkaya festivalimiz için her türlü desteği verdik.  Görevimiz sırasında mümkün olduğu kadar insanlarımıza hizmet ettik. Problemleri çözmeye çalıştık. Son olarak geçtiğimiz aylarda Bafra için beton yol ihalesi yaptık. 16 km beton yol yapılacak.

Yakıntaş yeni mezarlığımızın beton yol çalışmasını başlattık. Tüm çalışmalarımız sırasında Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç Bey ile istişare ve koordine içerisinde olduk.

Hamit Kılıç Başkanımıza teşekkür ediyorum. 10 aylık zamanımız vardı. Zaman dardı. İnşaallah eksik olanları yeni seçilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Bafra Belediye Başkanımız el ele vererek tamamlayacaklardır. Çünkü ortak derdimiz insanımıza hizmet etmektir.

Yapılan tüm çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.