Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

Bafra’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Bafra’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
72
15 Temmuz 2019 - 22:53

Bafra’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Samsun’un Bafra ilçesinde ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri Yeni kent Meydanında düzenlendi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Bafra Cumhuriyet meydanında Mehteran takımının gösterisi ile başladı. Daha sonra Bafra Protokolü ve Bafralılar mehteran takımı ile beraber Atatürk Bulvarı üzerinden Yeni kent Meydanına geldi. Burada kılınan akşam namazının ardından şehitlerimiz için Kur’an tilaveti yapıldı. Tasavvuf musikisi korosu eşliğinde okunan ilahilerin ardından 15 Temmuz’da ne oldu sine vizyon gösterimi izlendi.

Yatsı ezanı ve namazının ardından konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Çok değerli hemşerilerim. Bundan 3 yıl önce ülkemiz büyük bir badire atlattı. 15 Temmuz gecesi ülkemize, milletimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak hain kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. 15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Tarih boyunca nice ihaneti cesaretle fedakarlığı ile aşan milletimiz Allah’ın yardımı Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve kararlılığıyla sokaklara çıkın çağrısını duyar duymaz sokakları ve meydanları doldurarak ölümü göze alarak bedenlerini tanklara, mermilere siper ederek üzerine açılan ateşlere atılan bombalara yöneltilen tehditlere gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış meydanı darbecilere bırakmamıştır. 15 Temmuz hain darbe girişimi Allah’ın riayeti, idarecilerin dirayeti ve Aziz milletimizin cesareti ile bertaraf edilirken tüm dünya dini istismar karanlık çehresiyle yüzleşmiştir.

Çok değerli hemşerilerim bu akşam 81 ilimiz de tüm ilçelerimizin meydanlarında halkımızla beraber 15 Temmuz akşamı kahramanlık destanı yazan Aziz şehitlerimizi anmak gazilerimizi yâd etmek bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için meydanlardayız. Rabbim birliğimizi daim eylesin. O hain darbe girişiminde şehadete yürüyen Kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Vatanımıza milletimize bayrağımıza devletin bize her şart ve durumda sahip çıkmalıyız. Rabbim bu millete bir daha bu günleri yaşatmasın. Saygı ve sevgiyle selamlıyorum hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. ”dedi.

HABER:FURKAN GÖÇER

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.