Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığı Gazetecilerle Buluştu

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığı Gazetecilerle Buluştu
64
11 Ocak 2020 - 0:17

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Düzenlediği Programda İlçede Görev Yapa Gazetecilerle Buluştu.

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral Ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Katıldığı Kahvaltı Programında Konuşan Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar 2019 Yılında Gerçekleştirdiği Faaliyetler Hakkında Bilgi Verdi.

Göksel Başar Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı;

Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Organize Bölgemiz 2013 Haziran Ayında Bafra Belediyesi Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası, Bafra Ticaret Borsası Ve Ziraat Odasının Öncülüğünde İlk Önce Bir Protokolle Başlayan Ve 2020 Yılı Ocak Ayına Geldiğimizde De Artık İhalesi Yapılması İçin Gün Sayan Bir Projedir.

Burada 35 Dekarlık En Büyük 24 Dekarlık Olmak Üzere Parseller Oluşturduk Bunun Projeleri Bitti Bu Projeleri Aşamaları Sizinle Defalarca Paylaşmıştık Her Zaman Söylediğim Gibi “Her 100 Basamaklı Bir Merdiven İse Bugün 70. Basamağına Gelmiş Bulunmaktayız”. Yer Seçim Komisyonu Kararları, Arazinin Teşebbis Heyeti Adına Tescil Edilmesi, Arazinin İçerisindeki 35 Dönüm Vatandaş Arazisinin Kamulaştırılması, Arazinin Kadostrol İşlemlerinin Yapılması, Üst Yapım Modül Geliştirilmesi, Arazinin Parselasyon İşlemlerinin Bitmesi Ve Şu Anda Parseller De Bitti İnşallah Onu Da Bugün Yarın Teslim Alacağız. Artık Arazinin Alt Yapı Keşiflerinn Yapılması Ve Keşiflerin Belli Olması 2019’un Sonaylarında Bitmişti Ama Biz İhale Yapılmasını Bizde İstemedik Çünkü Zaten Müteahhite Yer Teslimi Yapıp İşe Başlayamamaktı. Dün Bakanlıkla Görüşme Yaptığımız Görüşmede Çok Kısa Zamanda İhaleye Çıkacak. Bafra Sera Organize Sanayi Bölgesi 2020 Yılında Alt Yapı İnşaata Başlayacak.

Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Organize Bölgemizin Çok Ciddi Talepleri Var. Şuan Arsa Tahsisine Başlasak Elimizdekiler Çok Çabuk Bitecek. Kısaca Sera Osb’deki En Büyük Arzumuz İnsanlar 5 Dönüm Arsada Geçinemez Fakat 5 Dönüm Serada Rahatlıkla Geçinebilir. Tarımda Alınan Ürün 12 Aya Yayılır. Bafra ‘Ya Bu İşi Alıştırmamız Gerekiyor Karma Ve Medikal Organize Sanayi Bölgesi İle İlgili Elimizde Birinci Etapta 6 Parsel Kaldı. Ciddi Miktarda Çok Sayıda Elaman Çalıştıracak B Yatırım Kısa Zamanda Bafra ‘Ya Gelecek. Arsa Tahsisi Olmadığı İçin Daha Fazla Bilgi Vermeyeyim.

İkinci Etabın Altyapısı 2020 Sonunda Bitim Olacak. İhaleler Ankara’da Yapılıyor. Çünkü Tarım Bakanlığı Ve Sanayi Bakanlığı Kredilendirdiği İçin Bu Aşamalarda Olmak Zorunda. Bizim Bölgemizde Bu İhaleleri Yapmak Adına Teknik Ekibimiz Yetersiz. Bu İhaleleri Bafra’da Yapmamız Mümkün Değil. Biz Altyapımızı Bitirdikten Sonra Verilen Taahhüttün Yerine Getirilip Getirilmeyeceğini Göreceğiz. Biz Her Şekilde Bu Konuda Kazançlıyız. Bölgemizin Marka Değerinin Arttırılması İçin Osb Çok Önemli. Diğer İlçelerimize De Çok Değerli Faydası Olacaktır. Üniversite Konusunda Da Yeni Bölümler Açılması Ve Etkin Bir Kampüs Olması Yönünde Çalışmalarımız Sürüyor. Dışarıdan Gelip Te Bu Kampüsü Gören İnşalar Yurt Yetersizliğinden Kayıt Yaptırmadan Dönenler Var.

Bir Yurt Planlaması Mutlaka Yapılmak Zorunda. Eczacılık Fakültesi Konusunu Da Titizlikle Takip Ediyoruz” Dedi.

Haber:Furkan Göçer

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.