Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

Bafra Devlet Hastanesinde Maske Ve Sosyal Mesafe Kuralı Hiçe Sayıldı

Bafra Devlet Hastanesinde Maske Ve Sosyal Mesafe Kuralı Hiçe Sayıldı
408
17 Mayıs 2020 - 3:41

Türkiye’de COVID-19’un görülmeye başlanmasıyla birlikte çok sayıda tedbir alındı. Bu tedbirlerin başında ise sosyal mesafeye dikkat edilmesi geliyordu. Ancak Bafra Devlet Hastanesine giden vatandaşların bu tedbirlere uymadıkları gözlendi.

11 Mart tarihinde Türkiye’de görülen ilk Korona virüs vakasının ardından, salgın ülke genelinde hızla yayıldı. Hasta sayısının artmasıyla birlikte yetkililer hastalığın yayılımını durdurmak için birtakım önlemler alındığını açıkladı. Sosyal mesafe kurallarına dikkat etmek ve maske kullanımına özen göstermek, bireyler arası hastalığın geçişini önlemek adına alınan tedbirler arasındaydı. Marketler başta olmak üzere, birçok kuruma eldivensiz ve maskesiz girmek yasaklandı ve bu alanlarda sosyal mesafenin korunması için gerekli çalışmalar yapıldı. Ancak son günlerde kurallara uymayan vatandaş sayısında artış olduğu görüldü. Samsun’un Bafra ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde vatandaşların maske ve eldiven takmadıkları görülürken, sosyal mesafenin göz ardı edildiği gözlendi.

Hastanede sıra bekleyen ve yanlarında refakatçı olarak giden vatandaşlar sosyal mesafeye uymayarak içeride bekledikleri göze geldi. Hastane dışarısında ise hem maske hem de sosyal mesafe kurallarına uymayarak sohbetlerine devam ettiler.

Salgından sonra devlet hastanesine başvuran hasta sayısı azalmıştı. Görüntüler Acil Polikliniğinde tekrar eski yoğunluğuna dönüldüğü, doktor sayısının yetersiz kaldığını gösterdi. Bu sebeple Bafra’da ancak azalma gösteren korona virüs vakalarında ikinci dalga göstermesi kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.

Haber: Furkan Göçer

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.