Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

21
20 Mayıs 2020 - 2:51

Vahit Perçin’den Kadir Gecesi Mesajı

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve “Sabır” denilen yüksek ahlakî meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz Ramazan-ı Şerifin son günlerine yaklaşırken, bizi her yıl kadrimizi yüceltmek üzere gelen mübarek Kadir gecesine tekrar kavuşturduğu için Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun.

Kuran-ı Kerim’de ‘Bu gece bin aydan hayırlıdır’ buyruluyor. Arş-ı alâ’nın kapılarının ardına kadar açıldığı, bir hüküm ve karar gecesi olarak bilinen bu gece ümit ederim ki, ülkemizde sevgi ve kardeşliğin sağlanmasına, milli birlik ve beraberliğimizin devamına, ayaklarımızın İslam yolunda sabit kılınmasına ve Cenab-ı Hakk’ın rızasına ulaşmaya hepimiz için birer vesile olur.

Bu sözlerle, Rahmet ve merhametin sahibi olan Yüce Rabbim’den dilerim ki, dinimizden dolayı izi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat vermesin ve bizleri İslam’ın yolundan ayırmasın, Rıdvan-ı Ekber’ine vasıl eylesin.

Tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini kutlar, feyz ve bereketinden hepimizin istifade etmesini temenni ederim.

Cumhuriyet Halk Partisi Bafra İlçe Başkanı

Vahit Perçin

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.