Bafra Ses Haber – Bafraseshaber

else {} ?>

29
20 Mayıs 2020 - 0:53

Başkan Aydoğan Yılmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı:

19 Mayıs 1919, kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin ve yeniden doğuşun başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bu anlamlı gün aynı zamanda dünya tarihinde yine bir ilk olarak Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

Türk milletinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de en büyük güvencesi gençlerdir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine ve komşularında olup bitenlere duyarlı olmaktan geçmektedir. Gençlerimizi, tarihi ve kültürel değerlerini benimsemiş, bilimin üstünlüğünü kabullenen, üretken, ileri görüşlü, okuyan ve araştıran fertler olarak yetiştirmek hepimize düşen ortak bir görevdir. Bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir.

Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal hazineyi tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Sevgili gençler; Atalarımızın uğruna canını verip kanını döktükleri bu vatanın ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da sizlerin sayesinde olacaktır. Ülkemizi, Büyük Önder Atatürk’ ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sizlere güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı

Aydoğan Yılmaz

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.